Garażowe bramy przemysłowe – z jakiego materiału powinny być wykonane?

Wybór odpowiedniego materiału na garażowe bramy przemysłowe wymaga połączenia aspektów funkcjonalnych, kosztowych i estetycznych. Na szczęście właściciele domów i firm mają do dyspozycji szeroki wybór materiałów i stylów, więc zwykle nie ma problemu ze znalezieniem idealnych drzwi na każdą sytuację.

Brama przemysłowa górna wykorzystuje szeroki wybór materiałów, w tym stal, aluminium, drewno, włókno szklane, winyl i, oczywiście, szklone lub plastikowe szyby. Drewno – jego naturalne piękno jest niezaprzeczalne, a różne gatunki zapewniają pełen zakres wyglądu, w tym kolor, wzory słojów i faktury. Drewno może być rzeźbione lub frezowane w różnych wzorach i może być malowane lub bejcowane, w zależności od preferencji właściciela domu i firmy. Możesz szlifować i wykańczać drewno, aby zmienić jego wygląd, a małe wióry i wgniecenia można łatwo naprawić.

Jednak drewno jest ciężkie, droższe niż winyl i podatne na warunki pogodowe i niektóre owady, więc słabo sprawuje się jako materiał na bramy przemysłowe. Tradycyjna kolekcja drewnianych drzwi uchylnych ma konstrukcje w jednej płaszczyźnie lub z szyną i ramiakiem (panel podniesiony lub obramowany) to świetny wybór do eleganckiego domu, ale nie dla firmy przemysłowej.. Wybór gatunków drewna obejmuje dębu, cedru i mahoniu, a także sklejki i płyty pilśniowej. Te drzwi są popularne w projektach wagonów, ale działają równie dobrze z eleganckimi, nowoczesnymi wzorami. Bez wątpienia drewno tworzy najbogatszą bramę garażową, ale w przypadku firm i wielkich hal magazynowych lepiej sprawdzą się inne materiały na bramy przemysłowe.