Wynajmujesz mieszkania?

Jeśli wynajmujesz mieszkania, wynajmujący jest odpowiedzialny za ubezpieczenie budynków, więc powinieneś otrzymywać ubezpieczenie od zawartości (w zasadzie dotyczy to rzeczy, które spadłyby, gdybyś wywrócił dom do góry nogami). Ponieważ ubezpieczenie budynków zasadniczo obejmuje sam budynek (co nie jest zaskoczeniem), zwykle jest to odpowiedzialność właściciela nieruchomości, takiej jak mieszkania. Zasadniczo oznacza to, że prawdopodobnie nie potrzebujesz ubezpieczenia budynku, jeśli wynajmujesz mieszkanie. Mogą istnieć wyjątki (np. jeśli umowa mówi, że potrzebujesz ubezpieczenia budynków) – w razie wątpliwości skontaktuj się z wynajmującym. Jak uzyskać najtańszą ochronę treści zależy od tego, czy korzystasz z domu, czy nie.
Jeśli tylko ty lub twoja rodzina mieszka w domu: znajdź najtańszą ochronę, porównaj rynek,  aby uzyskać maksymalne wyceny w jak najkrótszym czasie. Co więcej, wypróbuj pełny przewodnik po tanich ubezpieczeniach mieszkaniowych – możesz nawet otrzymać ZAPŁATĘ na ubezpieczenie mieszkaniowe.

Jeśli mieszkasz w domu: Uzyskiwanie ochrony od głównych ubezpieczycieli może być trudne. Kwotowania akcji o jednolitym udziale, ale strony porównawcze są bardzo niestabilne w tym zakresie – podczas gdy wszyscy powinni zadawać właściwe pytania dotyczące tego, z kim mieszkasz (co oznacza wynik powinien Cię objąć), zanim otrzymasz polisę, upewnij się, że sprawdziłeś Ogólne Warunki Umowy na ubezpieczenie mieszkania pod kątem jakichkolwiek konkretnych postanowień, np. objąłbyś Cię tylko, jeśli masz zamek w drzwiach do swojego pokoju.

Zawsze informuj swoich ubezpieczycieli, że mieszkasz z innymi, a nie na własną rękę (nawet jeśli twoi współlokatorzy nie będą objęci polisą), w przeciwnym razie możesz ryzykować unieważnienie ubezpieczenia. Chociaż warto skorzystać z witryn porównawczych, aby uzyskać cenę porównawczą, lepiej sprawdzić specjalistę, takiego jak biuro nieruchomości AZielińska.