Projektowanie stron internetowych – naucz się nowego zawodu!

Aby zajmować się projektowaniem stron internetowych musisz zrozumieć czym jest Css. CSS lub kaskadowe arkusze stylów definiują prezentację dokumentu napisanego w HTML lub XML i SVG. CSS opisuje, w jaki sposób elementy powinny być renderowane na ekranie, na papierze, w mowie lub na innych mediach. Mozilla ma również świetny zbiór zasobów CSS na początek, z solidnym wprowadzeniem na temat działania CSS, w tym selektorów i właściwości, pisania reguł CSS, stosowania CSS do HTML, jak określić długość, kolor i inne jednostki w CSS, kaskada i dziedziczenie, podstawy modelu pudełkowego i debugowanie CSS. Następnie moduły przechodzą do wyjaśnienia stylizacji tekstu i ramek.

Zastosuj swoje umiejętności jakimi jest projektowanie stron internetowych, które zdobyłeś wcześniej. Jeśli już pracujesz w obszarze kreatywnym lub graficznym, zastanów się nad rzeczami, które już wiesz, że możesz zastosować również do projektowania stron internetowych. Zasady, które sprawiają, że coś jest wizualnie atrakcyjne, nie zmieniają się w zależności od medium, a cała teoria projektowania przyda się również w przestrzeni cyfrowej. Podczas gdy elementy takie jak nauka kodu mogą nie wydawać się naturalne, posiadanie tła projektowego jest ogromną zaletą. Co dobrego ma pięknie zakodowana strona, jeśli nie chce się z nią wchodzić w interakcje?

Zwróć także uwagę na strony, które kochasz obserwować. Co w nich Cię pociąga? (A jak nauczyć się replikować te elementy?) Zwróć uwagę na: Model szkieletowy w najczystszej formie jest szkicem tego, czym będzie strona internetowa. Nie jest to zarys elementów estetycznych, a raczej schemat witryny. Rysowanie szkieletu tak naprawdę nie polega na wyglądzie tego projektu, ale na strukturze informacji w nim zawartej. Nie wiesz, jak utworzyć szkielet? Cyfrowa telepatia zawiera przewodnik najlepszych praktyk, które pomogą Ci się uczyć.

Poświęć trochę czasu na naukę zawodu jakim jest projektowanie stron internetowych. Naucz się także projektowania szkiców z których będziesz mógł uczyć się projektowania stron internetowych. Szkic to narzędzie do rysowania wektorów dla komputerów Mac, które ułatwia tworzenie elementów projektu. Wielu projektantów zwraca się do Sketch, aby tworzyć elementy interfejsu użytkownika i powtarzające się bloki projektowe. Jest wypełniony wtyczkami i umożliwia eksportowanie kodu w celu łatwego użycia i dostępu. Jest to jedno z najpotężniejszych i najpopularniejszych narzędzi dostępnych od czasu Adobe Creative Suite i warte Twojego czasu.

Bądź na bieżąco z technologią AI, VR, AR, wideo 360 stopni, boty. Nadążanie za tyloma nowymi technologiami i trendami może być trudne ale jest niezbędne jeśli interesuje Cię dziedzina jaką jest projektowanie stron internetowych. Musisz zadbać o to, aby nadążać za tymi zmianami. Rozwiązuj je pojedynczo i zacznij od technologii, które są najbardziej bezpośrednio związane z twoją pracą. Jeśli masz witrynę internetową z czatem online, zacznij od poznania botów. Lub jeśli używasz dużo treści wideo, baw się z filmem 360 stopni. Elementy, takie jak sztuczna inteligencja i rzeczywistość wirtualna lub rozszerzona, są jeszcze bardziej złożone, ale prawdopodobnie staną się integralnymi częściami krajobrazu witryny internetowej. Przynajmniej powinieneś wiedzieć, jakie są i jakie mogą być potencjalne zastosowania.