Kursy windsurfingu dla osób w każdym wieku

Windsurfing to forma żeglowania, w której deska napędzana jest przez wodę przez wiatr. Polinezyjczycy używają desek z żaglami od setek lat. Dopiero w latach 60. XX wieku projekt deski windsurfingowej naprawdę się rozwinął i stał się sportem, który znamy dzisiaj.

W przeciwieństwie do surfingu, windsurfing wykorzystuje wiatr do napędzania do przodu, podczas gdy surfowanie wykorzystuje siłę fal. Oznacza to, że możesz ćwiczyć sport w dowolnym miejscu z dużym zbiornikiem wody i wiatru, takim jak jeziora, rzeki, ujścia rzek i, oczywiście, otwarty ocean. Windsurfing na igrzyskach olimpijskich: niezbędny przewodnik po wydarzeniach Rio 2016, zasadach i harmonogramie Windsurfing był kiedyś określany jako „kuzyn rudowłosy surfingu” przez legendę tego sportu Pana Robby Naisha. Ogromną popularność zyskał w latach osiemdziesiątych, kiedy oszacowano, że co trzecie gospodarstwo domowe w Europie ma deskę windsurfingową. Chociaż sport przypomina surfowanie, jest bardziej zbliżony do żeglarstwa – windsurferzy nazywają siebie żeglarzami, a ich zasady są bardzo podobne do zasad wyścigów żeglarskich, w których możesz wziąć udział jeśli ukończysz kursy windsurfingu. Istnieje kilka różnych dyscyplin, w zależności od tego, jaki aspekt sportu lubisz – od wielkiej fali do freestyle po slalom i wyścigi oczywiście. Początkujący windsurferzy zaczynają na dużych stabilnych deskach, zanim przechodzą na mniejsze deski.

Istnieje nieco dłuższa krzywa uczenia się podczas kursów windsurfingu, jeśli chodzi o naukę windsurfingu, w przeciwieństwie do innych sportów akcji, takich jak snowboard czy deskorolka. Nauczysz się podstaw na większej desce z małym żaglem, a następnie stopniowo będziesz przechodził na mniejszą deskę w miarę wzrostu umiejętności. Rozmiar żagla zależy od warunków. Jedną z najlepszych rzeczy w tym sporcie jest to, że można się nim cieszyć w każdym wieku – kursy windsurfingu są skierowane do różnych grup wiekowych –  ponieważ istnieje stosunkowo niewiele obrażeń w porównaniu do tych, które mają miejsce na twardych powierzchniach, takich jak śnieg lub beton. Wielu windsurferów żegluje do wieku emerytalnego, a nawet przedszkolaki zapisują się na kursy windsurfingu, aby w wakacje szaleć na falach Bałtyku.