Zrób szkolenia psychologów w Zielonej Górze

Magister psychologii wymaga co najmniej dwóch lat zajęć na poziomie absolwenta, wykraczających poza poziom licencjacki. Specjaliści z tytułem magistra czasami pracują w zakresie zdrowia psychicznego pod bezpośrednim nadzorem licencjonowanego psychologa klinicznego. Programy magisterskie wzbogacone o szkolenia psychologów mogą również przygotować studentów do zostania psychologami przemysłowo-organizacyjnymi, chociaż wielu decyduje się jedynie na zdobycie doktoratu, bez uczestniczenia w szkoleniach dla psychologów.

Według Podręcznika „Perspektywy Pracy” konkurs na studia psychologiczne dla absolwentów może być trudny. Chociaż można dostać się na studia magisterskie z psychologii, jeśli masz licencjat z niezwiązanego tematu, uzyskanie tytułu licencjata z psychologii może zwiększyć twoje szanse na przyjęcie. Dobre oceny i dobry wynik testu przedmiotowego z psychologii mogą również zwiększyć Twoje szanse na zdobycie miejsca w programie dla absolwentów psychologii.

 

Co z licencjatem z psychologii? Samo uzyskanie stopnia licencjata z psychologii nie kwalifikuje cię do uzyskania tytułu „psychologa”, ale może być świetnym sposobem na rozpoczęcie kariery psychologicznej na poziomie podstawowym lub jako podstawa do podjęcia studiów magisterskich z psychologii. Licencjat z psychologii może służyć jako odskocznia do dalszych studiów magisterskich lub może przygotowywać studentów do pracy na różnych stanowiskach podstawowych. Stanowiska na poziomie licencjackim bywają ograniczone, warto zatem zrobić dodatkowo szkolenia psychologów. Takie szkolenia psychologów należy zrobić w przeznaczonej do tego placówce szkoleniowej jaką jest Centrum Poznawczo Behawioralne w Zielonej Górze.