Co oferuje prywatny ośrodek uzależnień Warszawa?

Interwencja odbywa się pomiędzy bliskimi a osobą uzależnioną i często jest nadzorowana przez specjalistę interwencyjnego. Ideą interwencji jest pomoc bliskim w wyrażaniu swoich uczuć w konstruktywny sposób i zachęcenie osoby zmagającej się z nałogiem do przystąpienia do programu leczenia. Niektórzy ludzie wolą bardziej duchowe podejście do swojego powrotu do zdrowia. Ośrodki rehabilitacyjne takie jak prywatny ośrodek uzależnień Warszawa, oparte na wierze zapewniają specjalistyczne programy i udogodnienia, które koncentrują się wokół wiary. W ramach tego rodzaju programu rehabilitacyjnego osoby w trakcie powrotu do zdrowia mogą otaczać się osobami o podobnych poglądach, które szukają wskazówek od siły wyższej, aby pozostać silnymi w nadchodzącej podróży.

Terapie stosowane przez prywatny ośrodek uzależnień Warszawa opierają się na wzorcach zdrowotnych i uzależnień danej osoby. Opcje terapii obejmują szereg sesji terapii indywidualnej lub grupowej, które są zwykle organizowane przez doradców uzależnień.

Biofeedback to forma terapii wolnej od leków, która pomaga ludziom w powrocie do zdrowia zrozumieć mimowolne procesy zachodzące w ich ciele. Podczas sesji biofeedbacku terapeuta umieszcza na skórze pacjenta czujniki elektroniczne, aby monitorować aktywność mózgu. Po zapoznaniu się z wzorcami fal mózgowych terapeuta może polecić szereg technik psychologicznych, które można wykorzystać do przezwyciężenia nałogów.

Prywatny ośrodek uzależnień Warszawa stosuje także terapię – terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest stosowana, aby pomóc osobom powracającym do zdrowia odkryć problematyczne myśli lub uczucia, które mogą zagrozić ich trzeźwości lub przyczynić się do nawrotu. Ta forma terapii jest również przydatna w leczeniu współwystępujących schorzeń, takich jak choroba afektywna dwubiegunowa a prowadzi ją znany prywatny ośrodek uzależnień Warszawa – Insieme, woj. mazowieckie, Magdalenka.