Trzy materiały idealne na krycie dachów mazowieckie

Dachówka gliniana jest wykonana z gliny glinianej uformowanej w walcowane lub zazębiające się kształty i wypalanej w celu uzyskania twardości i idealnie nadaje się na krycie dachów mazowieckie. Często jest nieszkliwiony, o charakterystycznym czerwono-pomarańczowym kolorze; lub może być szkliwiona i wypalana w celu utworzenia dachówek ceramicznych. Dachówka ceramiczna jest bardzo dobrym materiałem dachowym w gorącym klimacie lub tam, gdzie występuje słone powietrze, dlatego dachy te są tak często spotykane w południowych regionach przybrzeżnych lub na obszarach pustynnych.

Dachówka betonowa jest alternatywą dla dachówki glinianej, o podobnych technikach układania i podobnych zaletach i również świetna na krycie dachów mazowieckie. Płytki betonowe są formowane ze standardowego betonu mieszanego z piaskiem w dowolnym odcieniu. Dostępne są różne profile, z których niektóre przypominają walcowane płytki gliniane, inne są niskoprofilowe, przypominające drewniane shaki.

Płytka betonowa jest czasami wykończona dekoracyjną powłoką. Jest to bardzo ciężki materiał dachowy, co czyni go dobrym wyborem w regionach o dużym wietrze. Dach łupkowy to prawdopodobnie najpiękniejszy materiał na krycie dachów mazowieckie, jaki istnieje — wybór dla właściciela domu, który zaakceptuje tylko to, co najlepsze. Istnieją dachy łupkowe sprzed setek lat, które nadal funkcjonują. Prawdziwe pokrycie dachowe z łupka jest dokładnie takie, jak się wydaje: autentyczne, cienkie arkusze prawdziwego kamienia. Ponieważ łupek ma tendencję do odrywania się w postaci cienkich arkuszy, łatwo go wydobywać, dzięki czemu idealnie nadaje się na pokrycia dachowe. Ale instalowanie łupków to wysoce wyspecjalizowana umiejętność, a znalezienie wykwalifikowanych instalatorów wykonujących pokrycia dachów mazowieckie może być trudne.