Jak tworzone są chusteczki mokre bambusowe?

Po opracowaniu projektu następnym krokiem jest wybór materiałów. Zwykle chusteczki nawilżane są tworzone z włókniny. Podczas gdy tradycyjne tkaniny na chusteczki mokre bambusowe są tworzone przez splatanie włókien, aby utworzyć zazębiającą się matrycę pętelek, włókniny są tworzone w procesie, w którym masa oddzielnych włókien jest prasowana w pojedynczy arkusz materiału. Bawełna, sztuczny jedwab, poliester, polietylen i polipropylen są powszechnie stosowanymi włóknami w tym procesie, jednak nasze chusteczki mokre bambusowe tworzone są z naturalnych materiałów takich jak bambus.

Podczas produkcji artykułów higienicznych takich jak chusteczki mokre bambusowe zazwyczaj stosuje się proces układania na mokro. Podczas tego procesu włókna włókninowe są przekształcane w płynne zawiesiny z wodą i innymi chemikaliami, w wyniku czego powstaje pasta, która jest następnie prasowana w płaskie arkusze za pomocą rolek i suszona w celu utworzenia długich rolek wzorcowych materiału. Rolki wzorcowe są następnie poddawane dalszej obróbce za pomocą krajarki z funkcją przewijania, przycinając arkusze na mniejsze rozmiary w celu dodatkowej obróbki.

Po zakończeniu procesu cięcia, pneumatyczny przecinak poprzeczny przechodzi do cięcia materiału w celu rozpoczęcia nowej rolki. Następnie rolka wzorcowa jest wyładowywana na platformę przygotowującą ją do kolejnej fazy produkcji chusteczki mokrej bambusowej: rozcinania i perforowania rolek konsumenckich.