Kursy kitesurfingu Półwysep Helski i inne sporty wodne

Jeśli zarezerwowałeś kursy kitesurfingu w miejscu takim jak Półwysep Helski i nie możesz się doczekać, to zrozumiałe, że chcesz coś zrobić, aby je przygotować. Zalecamy przeczytanie i przeczytanie książki o kitesurfingu: podręcznik pracy i stylu z VDWS, towarzyszący podręcznik, który częściowo zawiera teoretyczne podstawy kursu kite.

Ćwiczenia w locie z latawcem treningowym i kursy kitesurfingu Półwysep Helski również dostarczają wielu wrażeń i dobrej zabawy. Jest to mały latawiec o maksymalnej powierzchni 2m² (w żadnym wypadku nie jest to latawiec elektryczny). Szukaj miejsca na lądzie z odrobiną niewiejącego wiatru i dużą ilością miejsca, np. duża łąka. Poćwicz trzymanie latawca szkoleniowego w jednym miejscu, a następnie lataj kontrolowanymi ósemkami. To da ci dobre wyczucie lotu i skrętu latawca. Im szybciej zrobisz postępy w kontroli latawca na kursie.

Aby nauczyć się na kursy kitesurfingu Półwysep Helski, należy wybrać spot, który ma bardzo łatwe warunki odpowiednie dla początkujących. Absolutnie idealne warunki dla początkujących to płaska woda, brak fal, płytka woda, dużo miejsca, stały, średni wiatr i przyjemne temperatury. Dzięki temu nic Cię nie rozproszy i możesz całkowicie skoncentrować się na swoim latawcu, swoim instruktorze i nauce latania. Jeśli woda jest płytka, czyli maksymalnie do bioder, zawsze będziesz miał twardy grunt pod stopami i bez problemu wrócisz do miejsca rozpoczęcia ćwiczeń (bez konieczności pływania), ponieważ latawiec często będzie ciągnął Cię z wiatrem (tzw. stroną odwróconą od wiatru). Kursy kitesurfingu Półwysep Helski i inne sporty wodne w ofercie SurfBrother – zapraszamy!