Rozwód kościelny Warszawa i prawo kościelne

Czy unieważnienie małżeństwa liczy się jako rozwód, rozwód kościelny Warszawa?
Być może już się domyślacie, biorąc pod uwagę powyższe wyjaśnienie, ale nie, otrzymanie unieważnienia małżeństwa nie liczy się prawnie jako rozwód. Najczęściej osoby ubiegające się o unieważnienie małżeństwa przeszły już przez proces rozwodowy lub przechodzą przez oba procesy jednocześnie. Można rozpocząć od dochodzenia w sprawie unieważnienia małżeństwa, a następnie wystąpić o rozwód cywilny, ale lokalny ksiądz lub sędzia kościelny może doradzić Ci również wszczęcie postępowania rozwodowego.

Biorąc pod uwagę fakt, że wesela „strzelbowe” są dostępne dla każdej pary zakochanych w gwiazdach wędrujących ulicami Las Vegas, można założyć, że rozwód kościelny Warszawa jest równie szybki i łatwy do uzyskania.

Niestety, tak nie jest. Wiele stanów, w tym Karolina Północna i Warszawa, wymaga, aby małżonkowie rozeszli się i mieszkali osobno przez jeden (1) rok, zanim będą mogli złożyć pozew o rozwód.

Biorąc pod uwagę ten uciążliwy harmonogram, niektórzy małżonkowie typu shotgun mają nadzieję, że będą mogli zdecydować się na unieważnienie małżeństwa zamiast żyć oddzielnie dłużej niż trwał związek, aby móc dalej żyć. Wiele osób błędnie uważa, że ponieważ albo byli małżeństwem przez krótki czas, albo nigdy nie skonsumowali małżeństwa, mogą kwalifikować się do unieważnienia takiego jak rozwód kościelny Warszawa.