Rodzaje peruki Kraków

Istnieje wiele rodzajów peruk i włosów. Najlepszy rodzaj peruki lub treski zależy od twoich indywidualnych potrzeb, niezależnie od tego, czy chcesz tymczasowo zmienić fryzurę, czy też doświadczyłeś częściowego lub całkowitego wypadania włosów. Każdy rodzaj peruki Kraków ma swoje zalety, które należy wziąć pod uwagę zamawiając perukę ze sklepu Rokoko w Krakowie.

Większość peruk wykonanych jest z wątków włosów lub włókien syntetycznych. Wątek to wstążka lub pasmo włosów, które ściśle zszyły się w pasma. Są one następnie szyte maszynowo, ręcznie lub nawet ręcznie w czapce.

1. Czapka Standardowa.
Najpopularniejsza forma peruki Kraków ma standardową lub wątkową czapkę. Standardowa czapka jest skonstruowana przez szycie maszynowe rząd po rzędzie wątków włosów w kształcie czapki – nie ma czapki jako takiej, ale wątki mają kształt czapki. Góra czapki często ma zamknięty koronkowy top / koronkę. Ponieważ ten rodzaj peruki jest wykonywany maszynowo, są one zazwyczaj najbardziej przystępne cenowo. Standardowe peruki z czapką często mają permazazę, która składa się z krótszych włókien (które są karbowane, drażnione). Te krótsze włókna zostały zaprojektowane tak, aby ukryć czapkę i mogą być szczotkowane w stylu, aby nadać jej objętość i objętość. Permatease pozwala przenosić styl z boku na bok i oferuje wszechstronność. Niektóre permatazy mogą wystawać lub dawać zbyt dużo objętości, więc przed zakupem upewnij się, że rozumiesz ich naturę. Odmianą standardowej czapki jest peruka bez czapki, która jest zbudowana podobnie z wątku włókien. Zamiast koronkowego topu, wątek włosów / włókien jest kontynuowany nad górą / koroną. Pozwala to na maksymalną wentylację i sprawia, że ​​czapka jest chłodniejsza i bardziej lekka. Dla tych, którzy szukają jeszcze bardziej lekkiej / chłodniejszej peruki, dostępna jest cienka czapka z wątku, która jest zbudowana podobnie do standardowej czapki, a wątki są bardziej rozstawione niż normalne odstępy między perukami. Zapewnia to mniejszy zasięg przy mniejszej ilości włókien i może stanowić potencjalny problem z prześwietlaniem własnych włosów, dlatego należy wziąć to pod uwagę, jeśli zakrywasz własne włosy peruką Kraków.

2. Peruki Kraków z pojedynczego włókna.
Peruki monofilamentowe odnoszą się do nylonowej lub poliestrowej mikrosiatki, w której poszczególne pasma są ręcznie wiązane. Materiał ten daje złudzenie skóry, odsłaniając kolor skóry głowy użytkownika przez siatkę. Zapewnia to najbardziej uniwersalny i naturalny wygląd, ponieważ włosy można szczotkować / rozczesywać w dowolnym kierunku. Materiał jest również znacznie bardziej miękki niż standardowa czapka i dlatego jest zalecany dla osób, które mają wrażliwą skórę głowy lub mają całkowite wypadanie włosów. Peruki Kraków z monowłókna mogą być wykonane z wątku lub z ręcznie lub częściowo ręcznie wiązanej czapki. Niektóre peruki z pojedynczego włókna są całkowicie ręcznie wiązane na siatce z pojedynczego włókna. Peruka Kraków z monofilamentem w całości ręcznie wiązana jest najbardziej naturalnie (i najdroższą) peruką, ponieważ wykorzystuje mikro siatkę i ręcznie wiązane włókna / włosy na całej powierzchni. Dla tych, którzy chcą wyglądać jak monofilament bez kosztów, jest górna część skóry lub jej część. Peruki te są zwykle zbudowane na wątku z cienką wstawką z mikrosiatki, w której część lub niewielka część góry lub nawet mniejsza część czasami nazywana jest koroną skóry.