Technika diamentowa – czym jest?

Diamentowe piły pokryte są mocną mieszanką ziaren węgla. Te brzeszczoty są zaprojektowane do przecinania materiałów, które mogłyby zużyć normalne brzeszczoty, w tym kamień, glinę, beton i podobne substancje. Tarcze diamentowe są zwykle zaprojektowane do tych twardych materiałów. Technika diamentowa to próba cięcia drewna, która może nie przynieść dobrych rezultatów ze względu na uszkodzenie piły diamentowej.

Piły diamentowe są zaprojektowane jako najtrwalsze tarcze do najtrudniejszych projektów pił. Nie musisz martwić się o uszkodzenie samej tarczy diamentowej, bo technika diamentowa sprawdza się świetnie. Te ostrza są wykonane, aby wytrzymać materiały kamienne. Miękkie włókna desek drewnianych nie zranią samego ostrza. Niebezpieczeństwo polega na tym, jak diamentowe ostrze traktuje samo drewno. Technika diamentowa do suchych zastosowań ogólnych można stosować do wielu materiałów, ale należy je ponownie rozważyć przed użyciem ich do cięcia drewna. Ostre ziarnistość diamentowego ostrza może ciąć płytki i mur z prostymi liniami. Jednak po nałożeniu na drewno ostrza mogą tworzyć zgrubne cięcie, rozrywając włókna lub mogą zbyt łatwo tworzyć krzywe cięcia. W większości przypadków lepiej jest użyć tradycyjnego stalowego ostrza do drewna niż nowatorskiej techniki diamentowej.

Ostrza do cięcia drewna:
Brzeszczoty z węglików spiekanych są zaprojektowane specjalnie do drewna. Są one podobne do pił diamentowych, ale są zaprojektowane z zębami i powłokami, które ułatwią cięcie drewna, zwłaszcza drewna twardego. Jeśli chcesz użyć diamentowej tarczy, upewnij się, że używasz wersji z węglików spiekanych, która jest specjalnie zaprojektowana do drewna.