Jakie rodzaje mają pinsy?

Kołki matrycowe to częsty rodzaj wytwarzanych pinsów. W przeciwieństwie do kołków formowanych, kołki matrycowe nie wymagają formy. Projekt na pinsy jest raczej tworzony na metalowym bloku zwanym kostką. Następnie, w zależności od poziomu szczegółowości projektu, matryca jest uderzana dwukrotnie, trzykrotnie, a nawet więcej razy w blachę o grubości od 1 do 2 milimetrów. Złoto, srebro, miedź, nikiel lub dowolny stop tych czterech metali są najczęściej stosowanymi materiałami stosowanymi do wykrawania matryc. Wytłoczone części blach, w których wzory zostały wytłoczone, zostaną następnie wycięte, aby utworzyć każdą indywidualną szpilkę do klapy.

Inny rodzaj pinsów to pinsy drukowane. Wykonywanie drukowanych szpilek jest prostsze niż tworzenie szpilek formowanych lub wykrawanych. Po ustaleniu ostatecznego projektu szpilki, jest ona po prostu drukowana na białym tle, zwykle wykonanym z papieru lub plastikowej płyty. Jeśli projekt na pinsy jest mniej szczegółowy, powiedzmy, że ma mniejszą gradację kolorów lub nie ma go wcale, można go wydrukować bezpośrednio na metalu.

Polerowanie i platerowanie pinsów:
Po wyjęciu szpilek z klap z ich formy lub wycięciu z wykrawanej blachy metalowej poddaje się je polerowaniu w celu usunięcia nadmiaru cząstek metalu. Następnie są poddawane galwanizacji chemicznej lub elektrochemicznej, w której otrzymują kilka powłok powierzchniowych z innych metali, zwykle miedzi, niklu, srebra lub złota. Po pokryciu wytłoczone pinsy są zwykle piaskowane lub teksturowane, aby nadać głębi projektowi i wydobyć jego drobniejsze szczegóły. Można również wybrać różne wykończenia. Matowe i błyszczące wykończenia są popularnymi opcjami, chociaż wytłoczone szpilki można również „postarzać”, aby wyglądały na antyczne, jeśli wolisz. Podwójne poszycie może być również zastosowane w celu uzyskania naprawdę wyjątkowego wyglądu, co zapewnia również wyróżnienie się projektu, zwłaszcza jeśli zawiera wiele elementów tekstowych.